Jesteś tu: Start BRD Aktualności Odblaskowe Święta 2011

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Odblaskowe Święta 2011 PDF Drukuj Email
Wtorek, 10. Styczeń 2012 10:37

W dniach 22?24.12.2011 r. Policja Suwalska z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Suwałkach w trosce o bezpieczeństwo pieszych ogłosili i przeprowadzili akcję ?Odblaskowe Święta 2011?.


W okresie świątecznym wzrasta ruch pojazdów i pieszych na drogach dlatego Policjanci suwalskiej drogówki  na czele z Panią Edytą Kimerą ? rzecznikiem prasowym suwalskiej komendy z Dyrektorem Henrykiem Grabowskim i pracownikami WORD Suwałki zamiast karać, nagradzali tych którzy przestrzegają przepisy ruchu drogowego.


Pieszy prawidłowo przechodząc przez jezdnię zdziwiony był kiedy do niego podchodził Policjant z pracownikiem WORD ? często padało pytanie od przechodnia co przeskrobałem? ? potem był uśmiech, życzliwa wymiana zdań, życzenia świąteczne, wręczenie odblasków i ulotki ?Bezpieczeństwo na drodze?.
Celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, zapewnienie im bezpieczeństwa i promowanie bezpiecznego, zgodnego z prawem poruszania się po drogach.


Również odwiedzili mieszkańców Domu Pracy Społecznej w ?Kalince? w Suwałkach, gdzie wyposażyli w odblaski ich rowery i wózki inwalidzkie. Odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się na drodze i życzenia. Na zakończenie wręczono ulotkę ?Bezpiecznie na drodze?.

Należy podkreślić, że od początku 2011r. do chwili obecnej na drogach powiatu suwalskiego doszło do 66 wypadków drogowych w których zginęło 4 pieszych a 18 zostało rannych. W co trzecim zdarzeniu drogowym uczestniczył pieszy.


Galeria zdjęć artykułu:

Informacje przekazał:
Aleksander Czuper
Główny specjalista ds. BRD
WORD Suwałki

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości