Jesteś tu: Start BRD Aktualności "Gorący Tydzień BRD"

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

"Gorący Tydzień BRD" PDF Drukuj Email
Środa, 25. Kwiecień 2012 09:34

 

GORĄCY TYDZIEŃ ? dla WORD Suwałki

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego  w Suwałkach czynnie włączył się do organizacji eliminacji powiatowych do Ogólnopolskich Turniejów Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, biorąc udział w posiedzeniach Komitetów Organizacyjnych i przeprowadzaniu imprez oraz przeznaczając ponad 7.000 zł na nagrody. Ufundował puchary oraz zabezpieczył dowóz miasteczka mobilnego tam gdzie było zapotrzebowanie.

 


 

Finały powiatowe odbyły się:

 

14.04.2012 r.

W Gminnym Centrum BRD przy Zespole Szkół w Jeleniewie odbył się finał turnieju powiatu Suwalskiego - eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Wzięło udział 6 drużyn szkół podstawowych i 7 drużyn z gimnazjów. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów wygrały drużyny z Kaletnika. Opiekunem zwycięzców był Pan Andrzej Bigielski.

 

Ełk

Gospodarzem turnieju powiatu ełckiego dla szkół podstawowych było Gimnazjum nr 3. Zgłosiło się 6 drużyn. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa Bobry gmina Prostki.

Sejny

Gościnnie przyjęła drużyny powiatu sejneńskiego na imprezę Szkoła Podstawowa im. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach. Zgłosiło się 5 drużyn szkół podstawowych i 4 drużyny z gimnazjów. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów zwyciężyły drużyny z Krasnopola, których opiekunem był Pan Robert Jan Razin.

Gołdap

Finał powiatu gołdapskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 3. Zgłosiły się 4 drużyny. Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi.

 


 

18.04.2012 r.

Ełk

Finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla drużyn z Gimnazjów. Zgłosiło się 5 drużyn. Wygrała drużyna Gimnazjum nr 3 z Ełku.

Bargłów Kościelny

Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego do finałów Wojewódzkich powiatu augustowskiego odbyły się w Gminnym Centrum BRD przy Zespole Szkół w Bargłowie Kościelnym. Zgłosiło się 5 drużyn Szkół Podstawowych i 5 drużyn z Gimnazjów. W grupie szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie, a wśród gimnazjów drużyna Gimnazjum z Białobrzegów.

Gołdap

Turniej BRD. Zgłosiło się 6 drużyn szkół podstawowych i 4 drużyny z gimnazjów. Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 z Gołdapi i drużyna Gimnazjum Dubeninki.

 


 

19.04.2012 r.

W finale w mieście Suwałki uczestniczyło 8 drużyn szkół podstawowych, 6 drużyn z gimnazjów. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami integracyjnymi. Zwycięzcami zostali : drużyna Szkoły Podstawowej Nr 9 ? opiekun Wiesława Bolonis i drużyna Gimnazjum Nr 4 Zespołu Szkół Nr 9 ? opiekun Zdzisław Danielewicz.

 

Bardzo pozytywnie należy ocenić działalność Komitetów Organizacyjnych Turniejów na szczeblu powiatowym pod względem przygotowania turnieju, jak też jego przeprowadzenia. Młodzież serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za puchary, nagrody, zaś organizatorom za czas poświecony na przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprez.

 

Wszyscy zauważyli, że z roku na rok wzrasta poziom tych imprez pod każdym względem. Cieszy organizatorów wysoki poziom wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego, wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak też technicznej jazdy rowerem i innymi pojazdami. Była odpowiednia oprawa imprezy, rozpoczęcie i zakończenie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Były podziękowania opiekunom drużyn, jak też drobne upominki.

Młodzież w przerwie technicznej otrzymała napoje, kanapki, pączki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje wśród mediów, które oprócz sprawozdań z imprez prowadziły rozmowy z uczestnikami ? aktorami widowisk. Wszystkim życzymy jak najlepszych miejsc w imprezach wyższego szczebla, dotarcia do finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w czerwcu.

 

 


Galeria artykułu:

 


 


 

Opracował :

Główny Specjalista ds. BRD

WORD Suwałki

mgr Aleksander Czuper

 

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości