Jesteś tu: Start BRD Aktualności Festyn rodzinny w Gminie Wieliczki

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Festyn rodzinny w Gminie Wieliczki PDF Drukuj Email
Środa, 28. Listopad 2012 09:32

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego  Suwałki

na FESTYNIE RODZINNYM w Gminie Wieliczki.

 

Z okazji Dnia Dziecka na stadionie nad jeziorem w Wieliczkach w dniu 27 maja    2012 r. odbyły się obchody DNIA RODZINY. Piknik miał na celu integracje rodziny, zacieśnienie więzi między rodzinami w Wieliczkach, jak też więzi sąsiedzkich międzygminnych. Była okazja zaprezentowania kulturalnego dorobku dzieci i młodzieży miejscowego przedszkola, szkoły oraz Gminnego Ośrodka Kultury: zespołu ludowego ,,Świętowiacy?. W imieniu licznie przybyłych mieszkańców gminy i radnych Rady Wieliczki imprezę otworzył i przywitał gości Pan Jarosław Kuczyński Wójt Gminy Wieliczki w osobach : Senatora RP Pana Marka Konopkę, Panią Janinę Trus ? wójta gminy Świętajno, Pana Andrzeja Bezdzieckiego Wójta gminy Kalinowo, Przewodniczącego Rady Gminy Wieliczki Pana Sudnika Leszka, zastępcę wójta gminy Wieliczki ? Tomasz Oseski, właścicieli firm uczestniczących ze swoimi stoiskami w imprezie, jak też firmę Elter Networks z Olsztyna, która udzielała informacji na temat przebiegu projektowanej dwutorowej linii energetycznej 400kV Polska ? Litwa, której odcinek będzie przebiegał przez teren gminy Wieliczki.

 

Organizatorzy zabezpieczyli uczestnikom darmową grochówkę, bigos i hot-dogi, zaś współorganizatorzy stoiska handlowe, malowanie twarzy, zjeżdżalnie pneumatyczne. Dla rodzin były przygotowane konkursy sportowo- rekreacyjne. Promocję bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym zabezpieczył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach, który na dwa dni przed i jeden po festynie udostępnił na stadionie miasteczko mobilne, by miejscowa młodzież mogła przygotować się do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową, który był przeprowadzony na Festynie Rodzinnym. Po raz pierwszy egzamin na kartę rowerową zdało 26 osób, zaś kartę motorowerową 6 osób. Z miasteczka przez okres pobytu korzystała młodzież miejscowa,  jak też z sąsiednich gmin sprawdzała swoją wiedzę i umiejętności poruszania się w ruchu drogowym.

Były okresy strachu, kiedy imprezę przerywał intensywny, na szczęście krótki deszcz.

Gwiazdą imprezy była Pani Ola Steckiewicz ? uczestniczka telewizyjnego programu ,,Bitwa na głosy?.

 

Na zakończenie imprezy był koncert zespołu disco ? polo i dance - ,,Centrum? i ,,Forte?.

 

Organizatorzy udowodnili sobie, że jak się chce to można zorganizować imprezę, która odbiła się echem po sąsiedzkich gminach, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Serdeczne podziękowania składa Przewodniczący rady Pan Sudnik Leszek i Wójt Gminy Wieliczki Pan Jarosław Kuczyński osobom, które najwięcej czasu poświęciły w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy Panowie : Jan Więcko, Jerzy Klimko, Szymon Szczodruch, Daniel Nowikowski, Sudnik Andrzej oraz Pani Małgorzata Paczyńska ? dyrektor GOK.

Szczególne podziękowania składamy Panu Henrykowi Grabowskiemu ? Dyrektorowi WORD Suwałki za dostarczenie miasteczka mobilnego, które największą frajdę sprawiło najmłodszym dzieciom.

Na koniec stwierdzili, że cele zakładane zostały osiągnięte, a duża frekwencja mobilizuje nas do kontynuacji tej imprezy. Wygraliśmy, wszyscy Jesteśmy bliżej siebie ? stwierdził Przewodniczący Rady.


Opracował:

Aleksander Czuper

Główny specjalista ds. BRD

WORD Suwałki

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości