Jesteś tu: Start BRD Aktualności Mikołajki w WORD Suwałki

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Mikołajki w WORD Suwałki PDF Drukuj Email
Piątek, 14. Grudzień 2012 07:30

Wordowskie Mikołajki pt. Widoczny Przedszkolak

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach przy wsparciu Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym w Warszawie w dniu 6.XII.2012 r. w godz. 8:00 ? 11:00 odwiedził dziesięć przedszkoli w Suwałkach.

 

W rolę Świętego Mikołaja wcielił się Pan Łukasz Nadzieja, który z Głównym Specjalistą ds. brd ? mgr Aleksandrem Czuper sprawdzali wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscach nieoznakowanych, na przejściach bez sygnalizacji świetlnej i z sygnalizacją świetlną. Dzieci chwaliły się znajomością recytując wierszyki na ten temat. Mikołaj za znajomość zasad chwalił dzieci. Zwrócił uwagę, że idąc na wycieczki w grupach będą lepiej widoczni dla kierowców, jeżeli będą mieli na sobie kamizelki odblaskowe. Święty Mikołaj wręczył dla grupy 20 osobowej plus trzem opiekunom w odwiedzanych przedszkolach kamizelki odblaskowe, które były natychmiast przez dzieci i wychowawczynie przymierzane. W tym dniu szczególnie się one przydały, ponieważ o godz. 13:00 dzieci z przedszkoli suwalskich miały pójść na spotkanie ze Świętym Mikołajem i Prezydentem Miasta Suwałk w Parku Konstytucji 3 Maja. Idąc ulicami, ubrani w kamizelki wyróżniali się wśród pieszych i uczestników spotkania. Panie wychowawczynie zachęcały Św. Mikołaja, by taką akcję uzupełniającą w kamizelki odblaskowe przedszkolaków powtórzyć w najbliższym 2013 roku. ,,Widoczny Przedszkolak to bezpieczniejsze zajęcia w terenie ? mówiły?. /Film ? www.tvs24.pl/

 

W tym dniu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w  Suwałkach odwiedził tradycyjnie Mikołajkowy Autobus Radia 5, który zbierał pieniądze i prezenty dla dzieci potrzebujących trzech świetlic; Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań, Świetlicy Spółdzielni Socjalnej Perspektywa, Świetlicy Środowiskowej Fundacji Źródło.

 

Rolę gospodarza pełnił Zastępca dyrektora Ignacy Jasionowski, który oprócz upominków, słodyczy przekazał kamizelki odblaskowe Św. Mikołajowi i Elfom, którzy bezpieczniej mogli podróżować i docierać do darczyńców.


Opracował:

Aleksander Czuper

Główny specjalista ds. BRD

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 87/563 16 60 wew. 33

 

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości