Jesteś tu: Start BRD Aktualności Noś odblaski - bądź widoczny!

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Noś odblaski - bądź widoczny! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 01. Wrzesień 2014 12:28

Noś odblaski- bądź widoczny!


Już od kilku dni suwalscy policjanci, wspólnie pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach, prowadzą działania informacyjno – edukacyjne o zmianie przepisów, dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Mundurowi, rozdając odblaski uczestnikom ruchu drogowego, informują o tych zmianach,  jak też o bezpieczeństwie pieszych poza terenem zabudowanym.

 

Suwalscy policjanci od kilku dni prowadzą na terenie naszego miasta i powiatu działania informacyjno-edukacyjne, dotyczące zmian przepisów, odnośnie obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym. Spot, promujący potrzebę noszenia elementów odblaskowych, mieszkańcy Suwałk, a także odwiedzający nas goście, mogą zobaczyć na telebimie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach oraz na monitorach umieszczonych w autobusach komunikacji miejskiej. Wkrótce obejrzą go także w suwalskim CINEMA LUMIERE przed seansami filmowymi.

 

Dzisiaj mundurowi, wspólnie z pracownikiem WORD-u rozdawali elementy odblaskowe na drogach powiatu suwalskiego. Wczoraj otrzymały je maluchy z przedszkola.

 

Przypominamy, że z dniem 31 sierpnia b.r. nastąpić ma nowelizacja przepisów ruchu drogowego w zakresie odblasków. Dotychczas przepis ten nakazywał używanie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym dzieciom do 15 roku życia. We wprowadzonej zmianie ustawodawca nakłada obowiązek noszenia odblasków (w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego) wszystkim pieszym, poruszającym się poza terenem zabudowanym.

 

Należy zwrócić tu uwagę, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, tak naprawdę jest niewidoczny.  Kierujący jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20 metrów, a to nie daje już szansy na reakcję. Natomiast, jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z odległości 150 m. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo – bądźmy widoczni na drodze!

 


Źródło: Komenda Miejska Policji w Suwałkach

 


Galeria zdjęć:

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Suwałkach

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości