Jesteś tu: Start Aktualności ODTJ - umowa dzierżawy

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

ODTJ - umowa dzierżawy PDF Drukuj Email

W dniu 5 grudnia 2016 r.,pomiędzy WORD w Suwałkach, a Prezydentem Miasta Suwałk, podpisano umowę dzierżawy przez WORD na okres 30 lat gruntów o pow. 4 ha, z przeznaczeniem na budowę Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Stopnia Podstawowego (ODTJsp).


 

Celem przedsięwzięcia będzie stworzenie ODTJsp., tj. niezbędnej infrastruktury umożliwiającej realizację zadań wynikających z art. 91 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, polegających  na prawnym obowiązku odbycia przez osoby, które po raz pierwszy uzyskały prawo jazdy kategorii B, w czasie tzw. okresu próbnego, praktycznego szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym. Ponadto ODTJsp umożliwi prowadzenie szkoleń dla kierowców chcących podnosić swoje umiejętności jak również szkoleń dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i służb mundurowych.


Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy spotykają się z pozytywną oceną opinii publicznej, gdyż są miejscami, gdzie stawia się przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skuteczną naukę pokory na drodze. W ośrodkach kierowcy uczą się odpowiednich zachowań oraz doskonalą swoje umiejętności jazdy w szczególnie trudnych warunkach drogowych. Dzięki szkoleniom, kierowcy wiedzą jak zachować się w krytycznej sytuacji na drodze i uniknąć tragicznych skutków wypadków, chroniąc życie swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Celem dodatkowym jest rewitalizacja części niezabudowanego obszaru pogórniczego powstałego po eksploatacji kruszywa, na terenie którego planowana jest lokalizacja inwestycji. Za koniecznością realizacji tej inwestycji przemawia również fakt, iż na obszarze Polski północno-wschodniej nie ma tego typu obiektu.

 

W ramach budowy ODTJ (na podstawie Rozporządzenia MTBiGM z dnia 16 stycznia 2013 r. w sprawie doskonalenia techniki jazdy) stworzona zostanie m.in. następująca infrastruktura techniczna:

  • płyta poślizgowa w kształcie prostokąta o minimalnych wymiarach 7m x 70m wraz ze strefami bezpieczeństwa oraz drogą dojazdową o min. długości 100 m,
  • tor szkoleniowy stanowiący odcinek drogi o długości co najmniej 400 m o odpowiednim ukształtowaniu,
  • budynek socjalno-biurowy z salą szkoleniową oraz garaż na pojazdy szkoleniowe i sprzęt do zimowego utrzymania obiektów ODTJ,
  • parking na ok. 30 miejsc postojowych dla samochodów osobowych,
  • taras/trybuna widokowa na tor szkoleniowy i płytę poślizgową,
  • ogrodzenie,
  • wyposażenie: samochody i motocykle szkoleniowe, sprzęt do zimowego utrzymania obiektu itp.,

Galeria: 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Hundai I20 nadal w WORD - czytaj więcej

Wybrano ofertę na pojazdy egzaminacyjne.


 
ODTJ - umowa dzierżawy

W dniu 5 grudnia 2016 r.,pomiędzy WORD w Suwałkach, a Prezydentem Miasta Suwałk, podpisano umowę dzierżawy przez WORD na okres 30 lat gruntów o pow. 4 ha, z przeznaczeniem na budowę Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Stopnia Podstawowego (ODTJsp).


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości