Jesteś tu: Start BRD Aktualności Turnieje Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – etap powiatowy 2017

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Turnieje Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – etap powiatowy 2017 PDF Drukuj Email
Środa, 10. Maj 2017 10:17

Wojewódzki Ośrodek Ruchu drogowego współorganizował i był gospodarzem eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół z terenu miasta Suwałki i Powiatu Suwalskiego.

 

Konkursy odbyły się 26 i 27 kwietnia 2017 r. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania te obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

 

Uczniowie w pierwszym etapie zmagali się z  testem wiedzy z przepisów drogowych przygotowanym przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku ruchu drogowego zlokalizowanym przy WORD w Suwałkach. Następnie jurorzy z Państwowej Wyżej Szkoły Zawodowej w Suwałkach sprawdzali sprawdzian z umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zagorzałej walce, komisja wyłoniła zwycięzców.

Turnieje zrealizowane zostały dzięki Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego, Urzędowi Miasta w Suwałkach, Starostwu Powiatowemu w Suwałkach, Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej  w Suwałkach.

 

Wśród podstawówek liderem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej  w Kaletniku i drużyna Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.

 

Spośród gimnazjów najlepszymi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 7 w Suwałkach i Gimnazjum w Kaletniku.

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane nagrodami i pucharami.

 

Teraz uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w skład którego wchodzi: Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Gimnazjum nr 7  oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Kaletniku będą reprezentować  miasto Suwałki i Powiat Suwalski na wojewódzkim szczeblu turnieju.


Galeria zdjęć:

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości