Jesteś tu: Start BRD Aktualności Ogólnodostępny alkomat w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach

Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Ogólnodostępny alkomat w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach PDF Drukuj Email
Środa, 06. Wrzesień 2017 06:48

18 sieprnia 2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się uroczyste przekazanie ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości. Każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę.

Dzisiaj suwalscy policjanci otrzymali ogólnodostępne urządzenie do badania stanu trzeźwości. Alkomat został sfinansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach i został uroczyście przekazany, w obecności przedstawicieli lokalnych mediów, Komendantowi Miejskiemu Policji w Suwałkach podinsp. Jackowi Tarnowskiemu przez Dyrektora ośrodka- Pana Henryka Grabowskiego. Urządzenie zostało zamontowane w pomieszczeniu recepcyjnym Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i będzie służyło każdemu, kto będzie odczuwał potrzebę zbadania swojego stanu trzeźwości zanim usiądzie za kierownicą samochodu. Badanie jest prostą i bezpłatną czynnością o czym już dzisiaj mogli przekonać się pierwsi odważni. Polega na pobraniu jednorazowej słomki z podajnika, umieszczeniu jej w miejscu do tego przeznaczonym, wdmuchnięciu odpowiedniej ilości powietrza i odczytaniu otrzymanego wyniku na wyświetlaczu.

 

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do podziękowania Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach Panu Henrykowi Grabowskiemu za dobrą współpracę i przekazaniu na Jego ręce pamiątkowego grawertonu.

 

Suwalscy policjanci przypominają:  jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰  alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Należy przy tym zwrócić uwagę, że próg trzeźwości to 0,19‰, a wartość 0,2‰ jest już wykroczeniem.  Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie,  to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.


Źródło: KMP Suwałki

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości