Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Turnieje BRD PDF Drukuj Email
Czwartek, 10. Maj 2018 09:04

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach współorganizował i był gospodarzem eliminacji kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół z terenu miasta Suwałki i Powiatu Suwalskiego.

 

Konkursy odbyły się 26 i 27 kwietnia 2018 r. Głównym celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania mają na celu popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

 

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwała komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach, Urzędu Miasta w Suwałkach, Starostwa Powiatowego w Suwałkach, Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

 

Uczestnicy, rywalizację w Turnieju rozpoczęli od rozwiązania testu dotyczącego znajomości przepisów ruchu drogowego przygotowanego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Kolejnym punktem wzmagań był sprawdzian praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód. Następnym etapem było wykazanie się praktyczną wiedzą w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, polegającą na sprawdzeniu umiejętności rowerzysty w czasie przejazdu rowerem przez miasteczko ruchu drogowego, znajdującego się na terenie WORD w Suwałkach. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się także praktyczną wiedzą i umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zagorzałej walce komisja wyłoniła zwycięzców.

 

Wśród podstawówek liderem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej  w Poddubówku oraz drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach.

 

Spośród gimnazjów najlepszymi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 10 w Suwałkach i Gimnazjum w Kaletniku.

 

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami i nagrodami rzeczowymi.

 

Zwycięzcy eliminacji tej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z terenu miasta Suwałki i Powiatu Suwalskiego będą reprezentować miasto Suwałki i Powiat Suwalski na wojewódzkim szczeblu turnieju, który odbędzie się dnia 17.05.2018 w WORD Suwałki.

 

 


Galeria zdjęć: Turniej BRD - Miasto Suwałki

 

 


Galeria zdjęć: Turniej BRD - Powiat Suwalski

 

 

 


 

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości