Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

PDF Drukuj Email
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach został utworzony na mocy Zarządzenia Nr 67/98 Wojewody Suwalskiego - Pawła Podczaskiego z dnia 26 maja 1998 r. a dnia 1 stycznia 1999 r. uzyskując status wojewódzkiej samorządowej osoby prawnej, obecnie nadzorowanej i powołanej przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Działalność Ośrodek rozpoczął w dniu 24 czerwca 1998 r., a 1 lipca 1998 r. rozpoczęło pracę Biuro Obsługi Klienta , natomiast pierwszy egzamin na sali komputerowej odbył się 2 lipca 2001r.

Głównym celem działalności Ośrodka jest egzaminowanie kandydatów na kierowców wszystkich kategorii prawa jazdy. Stale doskonalimy umiejętności naszych egzaminatorów ? korzystamy z doświadczeń europejskich w zakresie szkolenia i zasad egzaminowania m.in. szkolenia w Austrii, Słowacji, Niemczech. Współpracujemy z wydziałami komunikacji starostw powiatowych i organizujemy systematyczne spotkania szkoleniowe z Ośrodkami Szkolenia Kierowców. Od marca 2006 r. organizujemy kursy dla kandydatów na egzaminatorów.

Sukcesywnie wymieniamy tabor samochodowy, wprowadzając nowe pojazdy wraz z kamerami rejestrującymi przebieg egzaminu na kategorię B.
WORD w Suwałkach ma bardzo rozwiniętą działalność szkoleniową, która skoncentrowana jest na podwyższaniu kwalifikacji kierowców zawodowych i przedsiębiorców zajmujących się transportem. Dnia 3 grudnia 2004 r. Ośrodek został wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W latach 2002-2007 zorganizowaliśmy 660 szkoleń i przeszkoliliśmy 8910 osób.
Współpracujemy również z Powiatowymi Urzędami Pracy w całym Regionie szkoląc osoby bezrobotne.

Uczestniczymy również czynnie w przedsięwzięciach poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym, inicjujemy i wspieramy inwestycje mające na celu poprawę brd. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach jako pierwszy w Polsce 22 stycznia 2004 r. otworzył pierwsze w Polsce Gminne Centrum BRD w Raczkach . Utworzenie Gminnych Centrów BRD wynikało z uzupełnienia luki w przepisach ruchu drogowego oraz konieczności likwidacji fikcji w szkoleniu teoretycznym i praktycznym, przygotowującym do zdobywania karty motorowerowej. Przede wszystkim chęć podniesienia poziomu wiedzy wśród najmłodszych w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Ideą tworzenia Gminnych Centrów BRD jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się dzieci i młodzieży po drogach rowerami i motorowerami. A to prowadzi do uzyskania przez większość dzieci i młodzieży karty rowerowej a następnie motorowerowej. Aktualnie do dziś utworzono i działa dziewięć Gminnych Centrów BRD w powiecie suwalskim. W województwie podlaskim jest już około 30 a kolejne są w przygotowaniu. Dla wszystkich Gminnych Centrów BRD prowadzimy rejestr.

28 czerwca 2002 r. zakupiliśmy obiekt przy ul. Waryńskiego 24, a w roku 2004 rozpoczęliśmy przygotowania do modernizacji WORD. Również w grudniu 2004 r. zakupiliśmy sąsiedni grunt wraz z budynkiem od Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i grunt od Urzędu Miasta Suwałki. W 2006 r. przekazaliśmy plac wykonawcy i rozpoczęliśmy modernizację i rozbudowę WORD w Suwałkach.

Nieruchomości i mienie ruchome zostały nabyte ze środków własnych.
20 marca 2008 r. Ośrodek został upoważniony do prowadzenia pracowni psychologicznej i od kwietnia 2008 r. są przeprowadzane badania dla kierowców i operatorów.

W maju 2008 r. rusza nowy kurs udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej z tytułem ratownika. Do prowadzenia tego kursu zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt medyczny i zatrudniliśmy wykwalifikowaną kadrę.
 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości