Menu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

PDF Drukuj Email

DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM


Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach, oprócz egzaminowania kandydatów na kierowców wszystkich kategorii oraz szkolenia kierowców zawodowych, prowadzi również na szeroką skalę działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) na terenie województwa podlaskiego współpracując Ministerstwem Infrastruktury, Wojewódzką Radą BRD, Policją, Państwową Strażą Pożarną oraz lokalnymi samorządami powiatów, miast i gmin.

W naszym regionie przebiega jeden z głównych szlaków transportowych w kraju o bardzo dużym natężeniu ruchu drogowego (droga krajowa nr 8), w szczególności samochodów o dużych gabarytach i potężnej masie tzw. "tirów". Wzdłuż tej trasy położonych jest dużo małych miasteczek i wsi, gdzie w okolicy szkół nie zawsze są chodniki i wytyczone przejścia dla pieszych. W związku z tym dzieci uczęszczające do szkół w tych miejscowościach są narażone na wysokie niebezpieczeństwo tym bardziej, że często wracają ze szkoły pieszo, idąc poboczem drogi niejednokrotnie po zmroku.

Każdego roku, wypracowane przez nas nadwyżki finansowe przeznaczane są na zintensyfikowanie edukacji dzieci i młodzieży szkolnej oraz gimnazjów w zakresie wychowania komunikacyjnego. Intensyfikacja ta polega na tym, że co roku przeznaczamy ok. 130 tys. złotych na:
1. Tworzenie gminnych centrów bezpieczeństwa ruchu drogowego w zespołach szkół podstawowych i gimnazjów w miastach i gminach powiatu suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego, zakupując im za ok. 20 tys. zł każdej: motorower, rowery, sprzęt audio video, tor przeszkód i kompletne wyposażenie metodyczne do nauki dzieci i młodzieży bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
2. Jesteśmy organizatorami, współorganizatorami i sponsorami turniejów i konkursów o zasięgu krajowym, regionalnym i środowiskowym pod nazwami "Razem bezpieczniej", "Bezpieczna droga do szkoły", "Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w ruchu drogowym", "Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny", "Jak żyć bezpieczniej" jak również Akcja "Krzyś".
3. Dodatkowo w okresie wakacji prowadzimy egzaminowanie dzieci i młodzieży chcących uzyskać kartę rowerową i motorowerową.

W ramach propagowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach ściśle współpracuje z Komendą Miejską Policji w Suwałkach organizując wszelkiego rodzaju spotkania, festyny, prelekcje w szkołach, rozdając przy tym drobne gadżety w postaci nalepek i zawieszek odblaskowych. Naklejone i zawieszone  na tornistrach oraz kurtkach sprawiają, że dziecko wracając wieczorem, czy też po zmroku ze szkoły staje się bardziej widoczne, a przez to o wiele bardziej bezpieczne.
Raz w roku organizujemy również szkolenie dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego z powiatu suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego. Szkolenie te służy aktualizacji wiedzy z zakresu przepisów o ruchu drogowym jak również wprowadza nowych nauczycieli w tematykę oraz program nauczania wychowania komunikacyjnego, aby uzyskaną wiedzę mogli w jak najlepszy sposób przekazać młodym uczestnikom dróg.

Prowadzimy również edukację dorosłych uczestników ruchu drogowego organizując:
- szkolenia osób wykonujących niektóre czynności w zakresie kierowania ruchem drogowym;
- kursy dla kierowców autobusów szkolnych;
- szkolenia dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego zmniejszające ilość punktów karnych.

 

Kampania BRD

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Reklamy

Aktualności

Egzaminy - Kategoria T

Zetor 3320 i przyczepa dwuosiowa Pronar.


 

 
Informacja o terminach szkoleń - czytaj więcej...

Informacja o terminach i rodzajach zbliżających się szkoleń i kursów.


 
Kurs dla kandydatów na Egzaminatorów - czytaj więcej...

NOWY ZAWÓD - EGZAMINATOR KAT. B

Zapraszamy na kurs


 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości