98. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI SUWAŁKI 2022

Przed nami trzy dni (9-11 czerwca) wielkich sportowych emocji, być może również rekordów Polski. 98. PZLA Mistrzostwa Polski zgromadzą w Suwałkach, na stadionie lekkoatletycznym, rzesze kibiców i aż 576 zawodników – seniorów, mistrzów sportu, przed którymi w sumie 1500 startów.
W przededniu tego wielkiego sportowego wydarzenia, 8 czerwca na stadionie LA w Suwałkach, odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza i Henryka Olszewskiego, prezes PZLA.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podkreślił, że to największa i najbardziej znacząca impreza sportowa w historii tego miasta. – Tego typu wydarzenia, o tej liczbie zawodników, w Suwałkach nigdy nie było. Żeby dojść na szczyt, a to jest szczyt, który zdobywamy, trzeba było przejść długą drogę – dodał prezydent, przypominając, że najpierw potrzebna była gruntowna modernizacja obiektu przy ul. Wojska Polskiego. Kolejny krok stanowiło przekonanie władz PZLA, że Suwałki są przygotowane do organizacji tak dużych zawodów sportowych.

– Suwałki sobie na to zasłużyły, ciężko pracowały, jestem przekonany, że Mistrzostwa Polski są w dobrych rękach – argumentował Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przypomniał, że w regionie zawody tej rangi odbywają się po raz trzeci – dwa wcześniejsze wydarzenia miały miejsce w Białymstoku.

Niektórzy zawodnicy w Suwałkach będą walczyć o wyniki dające im szansę na start w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Możemy więc spodziewać się wspaniałego widowiska.

Źródło: Niebywałe Suwałki

W związku z organizacją imprezy pn. „98. PZLA Mistrzostwa Polski Suwałki 2022 – zawody lekkoatletyczne rangi mistrzowskiej międzynarodowej”, Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje, że od czwartku, 9 czerwca 2022 r. od godz. 09:00 do soboty, 11 czerwca 2022 r. do godz. 22:00 zostanie wyłączona z ruchu ulica Wojska Polskiego w Suwałkach (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sportową/ul. Rtm. K. Ptaszyńskiego do wjazdu na parking przy kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła).

Kierowców oraz pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania, przepraszamy za utrudnienia.

źródło: ZDiZ w Suwałkach

Skip to content