Miasteczko ruchu drogowego

Serdecznie zapraszamy do nieodpłatnego korzystania z profesjonalnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Obiekt ten posiada asfaltową nawierzchnię, wyposażony jest m.in. w automatyczną sygnalizację świetlną, oznakowanie poziome i pionowe. Układ uliczek, ciągów pieszych i ścieżek rowerowych tworzy wiele rozwiązań drogowych, w tym skrzyżowania, również o ruchu okrężnym (rondo), drogi jednokierunkowe i dwukierunkowe, przejścia dla pieszych, a nawet przejazd kolejowy.

Dodatkowym wyposażeniem Miasteczka są różnej wielkości rowery wraz z kaskami oraz kamizelki odblaskowe, które na czas korzystania z obiektu również udostępniamy nieodpłatnie.

Do nieodpłatnego korzystania z miasteczka zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności „przedszkolaków”, dzieci w wieku szkolnym, młodzież, grupy zorganizowane (np. całe klasy) oraz rodziny.

Po miasteczku można poruszać się pieszo, pojazdami jednośladowymi (rowery, hulajnogi) lub w przypadku najmłodszych miniaturowymi pojazdami zabawkowymi.

Przypominamy, że udostępniamy tylko rowery oraz kaski i kamizelki, natomiast inne pojazdy lub sprzęt należy zorganizować we własnym zakresie.

Nasze Miasteczko Ruchu Drogowego to przede wszystkim potencjał edukacyjny, szczególnie w zakresie praktycznego poznawania i przyswajania przepisów ruchu drogowego, co ma bezpośredni wpływ na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oprócz walorów edukacyjnych urokliwe położenie Miasteczka oraz jego wyposażenie oferuje uczestnikom po prostu dobrą zabawę.

Przykładem efektywnego wykorzystania Miasteczka Ruchu Drogowego są przeprowadzane i współorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego turnieje Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD). Uczestnikami tych turniejów są uczniowie ze szkół miejskich i powiatowych naszego regionu, w których młodzież sprawdza swoją wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego i umiejętności praktyczne w zakresie jazdy rowerem. Następnie wyłonieni w tych turniejach zwycięscy reprezentują nasz region rywalizując podczas wojewódzkiego etapu Turnieju BRD, gdzie niejednokrotnie zajmują wysokie miejsca, dzięki czemu zdobywają wiele cennych nagród.

Miasteczko ruchu drogowego udostępniamy nieodpłatnie po uprzednim telefonicznym zarezerwowaniu terminu i zapoznaniu się z regulaminem.

Koordynator Miasteczka Ruchu Drogowego:

Wojciech Sobolewski
tel.: +48 509 434 202
e-mail: wojciech.sobolewski@word.suwalki.pl

Skip to content