Miasteczko ruchu drogowego

Na naszym obiekcie znajduje się urokliwe leżące wśród drzew miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży chcącej przyswoić sobie zasady bezpieczeństwa poruszania się na drodze.

Zapraszamy do korzystania z tej możliwości przedszkola ucząc prawidłowego spacerowania z rozpoznawaniem znaków, korzystania z przejść dla pieszych na światłach, bez świateł czy zachowaniu w przypadku przejazdu kolejowego.

Dla nieco starszych uczestników ruchu jest przewidziany przejazd po miasteczku rowerem z możliwością zapoznania się z zasadami poruszania się pojazdem na drodze, wpół uczestnictwie z pieszymi i z innymi uczestnikami ruchu. Na miasteczku tym można przeprowadzić egzamin na kartę rowerową.

Organizowane są także raz w roku turnieje BRD (Bezpieczeństwa Ruchu drogowego) dla szkół z Suwałk jak i szkół z regionu, gdzie młodzież sprawdza się ze znajomości przepisów ruchu drogowego jak też i z umiejętności prowadzenia jednośladu. Wyłonieni w tych turniejach faworyci sprawdzają swe umiejętności podczas wojewódzkiego turnieju BRD.

Miasteczko ruchu drogowego działa bezpłatnie i jest otwarte dla wszystkich po uprzednim telefonicznym umówieniu się i zapoznaniu się z regulaminem miasteczka.

Skip to content