Cykliczna akcja – Bądź widoczny, bądź bezpieczny.

Podopieczni z Lipniaka

W dniu 27 listopada br. gościliśmy w naszym Ośrodku grupę podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lipniaku k. Suwałk. Tradycyjnie już, wzięli oni udział w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach oraz krótkie – ze względu na nienajlepszą pogodę – zajęcia w miasteczku ruchu drogowego. Po zajęciach, naszym gościom, zaproponowaliśmy gorącą herbatę i słodki poczęstunek.
Było to już ostatnie w tym roku spotkanie w ramach prowadzonej wspólnie z KMP w Suwałkach akcji, pn. „Bądź widoczny – Bądź Bezpieczny!”. Pragniemy tą drogą wyrazić podziękowanie Kierownictwu Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, a w szczególności Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego p. Ireneuszowi Sudnikowi oraz mł. asp. p. Wojciechowi Waszkiewiczowi, za bardzo profesjonalne i ciekawe przeprowadzenie zajęć teoretycznych z dziećmi i młodzieżą ze szkół z m. Suwałki i powiatu suwalskiego, wyrażając tym samym nadzieję, że w roku przyszłym nasze wspólne działania będą kontynuowane.

Suwałki i Przerośl – 20 listopad 2019 r.

W dniu 20 listopada br. gościliśmy w naszym Ośrodku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przerośli oraz już po raz trzeci, kolejną klasę ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach. Dzieci, które przygotowują się do kursu oraz egzaminu na kartę rowerową, tradycyjnie wzięły udział w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez policjantów z KMP w Suwałkach oraz zajęciach praktycznych w naszym miasteczku ruchu drogowego, pod kierunkiem nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz pracowników WORD-u. Oprócz przygotowania do uzyskania karty rowerowej, cykliczne zajęcia miały również uświadomić dzieciom znaczenie używania elementów odblaskowych, w ramach akcji „BĄDŹ WIDOCZNY – BĄDŹ BEZPIECZNY!”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przerośli

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach

Szkoły podstawowe z Suwałk – 13 listopad 2019 r.

W dniu 13 listopada br. gościliśmy w naszym Ośrodku dzieci klas IV-tych Szkół Podstawowych nr 4 i 5 w Suwałkach. Dzieci, które przygotowują się do kursu oraz egzaminu na kartę rowerową, wzięły udział w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez mł. aspiranta Wojciecha Waszkiewicza z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach oraz zajęciach praktycznych w naszym miasteczku ruchu drogowego, pod kierunkiem nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz pracowników WORD-u. Oprócz przygotowania do uzyskania karty rowerowej, cykliczne zajęcia miały również uświadomić dzieciom znaczenie używania elementów odblaskowych, w ramach akcji „BĄDŹ WIDOCZNY – BĄDŹ BEZPIECZNY!”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach

Uczniowie z Filipowa – 6 listopad 2019 r.

W dniu 6 listopada w ramach akcji „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie. Uczniowie ze sporym zainteresowaniem wysłuchali wykładu o różnych aspektach bezpiecznego poruszaniu się po drogach. Dzieci wykazały się dużą aktywnością, często zadawały pytania lub na nie odpowiadały. Zajęcia jak zwykle poprowadził Pana Wojciech Waszkiewicz, policjant z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.
Dziękujemy za przybycie.
Zapraszamy również inne szkoły do skorzystania z naszej propozycji teoretycznego i praktycznego doszkalania dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uczniowie z Raczek – 30 październik 2019 r.

W dniu 30 października w ramach akcji „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach odwiedzili uczniowie z Raczek. Uczniowie pod okiem Pana Wojciecha Waszkiewicza, policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wzięli udział w zajęciach teoretycznych z bezpieczeństwa ruchu drogowego, a pod okiem Pana Wojciecha Sobolewskiego mieli okazje przećwiczyć w praktyce zdobytą wiedzę na miasteczku rowerowym, znajdującym się na terenie WORD-u w Suwałkach. Rześka pogoda miała swoje odzwierciedlenie w dynamice jazdy na rowerach, a raczkowska młodzież udowodniła, że nie z taką pogodą daje sobie radę. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy również inne szkoły do skorzystania z naszej propozycji.

Suwałki i Lipniak – 23 październik 2019 r.

W dniu 23 października w ramach akcji Bądź widoczny, bądź bezpieczny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Suwałkach oraz wychowankowie z Środowiskowego Domu Samopomocy w Lipniaku, gdzie odbyły się zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Część teoretyczną poprowadził Pan Wojciech Waszkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, jazda po miasteczku rowerowym odbyła się pod okiem pracowników WORD-u. Pogoda sprzyjała było ciepło i przyjemnie a młodzież łatwo przyswajała zasady bezpieczeństwa. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach

Wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lipniaku

Uczniowie z Suwałk – 16 październik 2019 r.
Szkoła Podstawowa nr 6

W dniu 16 października w ramach akcji Bądź widoczny, bądź bezpieczny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Suwałkach, gdzie odbyły się zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Część teoretyczną poprowadził Pan Wojciech Waszkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, jazda po miasteczku rowerowym odbyła się pod okiem pracowników WORD-u i opiekuna Pana Andrzeja Bigielisa. Pogoda dopisała i przy złotych liściach jesieni uczniowie łatwo przyswajali zasady bezpieczeństwa.

Uczniowie z Wiżajn – 9 październik 2019 r.

W dniu 9 października w ramach akcji Bądź widoczny, bądź bezpieczny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach odwiedzili uczniowie z Wiżajn, gdzie pod okiem suwalskich policjantów i pracowników WORD-u odbyli zajęcia teoretyczne i praktyczne z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Okres jesienno-zimowy wymaga zwrócenia większej uwagi na naszą widoczność i zachowania zasad bezpieczeństwa. Słoneczna aura, zaangażowanie miłych opiekunek i ciekawa forma zajęć pozwoli łatwiej przyswoić zasady bezpieczeństwa.

Uczniowie z Filipowa – 2 październik 2019 r.

W dniu 2 października w ramach akcji Bądź widoczny, bądź bezpieczny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach odwiedzili uczniowie z Filipowa, gdzie pod okiem suwalskich policjantów i pracowników WORD-u odbyli zajęcia teoretyczne i praktyczne z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Okres jesienno-zimowy wymaga zwrócenia większej uwagi na naszą widoczność i zachowania zasad bezpieczeństwa. Urozmaicona forma zajęć pozwoli łatwiej przyswoić i zapamiętać przekazywaną wiedzę.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie i swym zasięgiem mają objąć wszystkie szkoły na Suwalszczyźnie.

Skip to content