Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

Aby spróbować odpowiedzieć na pytanie, w którym mieście najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy, podsumowaliśmy statystyki dotyczące zdawalności egzaminów teoretycznych i praktycznych w 2020 roku. Dane zostały udostępnione przez ośrodki WORD z całej Polski i dotyczą kategorii B.

Zdawalność egzaminu praktycznego – sprawdź, na którym miejscu znajduje się Twój ośrodek WORD

Już na pierwszy rzut oka widać, że procentowa zdawalność egzaminów praktycznych prezentuje się zdecydowanie gorzej niż zdawalność egzaminów teoretycznych. Próg zdawalności ponad 50% udało się przekroczyć jedynie dwóm ośrodkom – jest to Ostrołęka (53,03%) oraz Kalisz (51,67%). Tuż za nimi są również Suwałki – tutaj zdawalność wyniosła 47,33%. Według zebranych statystyk, najgorzej z egzaminem praktycznym radzą sobie kursanci w Koszalinie (24,64%), Szczecinie (26,44%) oraz Łodzi (26,79%).

Poniżej mapa z 10 miastami, w których kursanci najlepiej poradzi sobie z trasami egzaminacyjnymi i najczęściej uzyskiwali wymarzone uprawnienia.

Przedstawiamy także zestawienie ze zbiorczymi statystykami zdawalności ze wszystkich ośrodków WORD, które udostępniły nam informacje.

Zdawalność egzaminu teoretycznego – sprawdź zdawalność w swoim ośrodku WORD

Patrząc na statystyki ze wszystkich ośrodków WORD, różnice pomiędzy wynikami dotyczącymi zdawalności teorii są o wiele mniejsze, niż w przypadku zdawalności egzaminów praktycznych. Najlepiej kursanci poradzili sobie z egzaminami teoretycznymi w Lublinie – jest to zdawalność na poziomie 65,60%, na drugim miejscu mamy Rzeszów -64,05% i na ostatnim miejscu podium Bielsko-Biała – 63,57%. Z kolei tabelę zdawalności zamyka Słupsk – 52,58%, tuż przed nim Radom – 52,58% oraz Wałbrzych – 52,98%.

Musimy pamiętać o tym, że pytania na egzaminie teoretycznym dla wszystkich kategorii prawa jazdy są identyczne w każdym ośrodku WORD na terenie całego kraju, zatem wszyscy kursanci mają identyczną bazę pytań, z których w momencie egzaminu losowane są 32 pytania.Aktualną bazę pytań na wszystkie kategorie prawa jazdy znajdziecie w naszym serwisie, w zakładce Testy oraz Kurs .

Na poniższej infografice przedstawiamy 8 miast, w których kursanci poradzili sobie najlepiej z rozwiązywaniem testów w 2020 roku.

Przedstawiamy także zestawienie ze zbiorczymi statystykami zdawalności ze wszystkich ośrodków WORD, które udostępniły nam informacje.

Egzamin na prawo jazdy możesz zdawać w wybranym ośrodku WORD na terenie całego kraju

Pamiętajmy, że nie ma wymogu zdawania egzaminów w jednym ośrodku WORD w konkretnym mieście – można zdać egzamin teoretyczny w jednym ośrodku, a praktyczny w innym. O ile w przypadku egzaminu teoretycznego nie ma to specjalnego znaczenia, bo pytania w każdym ośrodku będą takie same, to już w przypadku egzaminu praktycznego dla wielu osób taka zmiana może okazać się dużym ułatwieniem. Dotyczy to zwłaszcza kursantów, którzy woleliby część praktyczną zdawać np. w swoim rodzinnym mieście lub są znużeni niepowodzeniami w jednym ośrodku i chcieliby spróbować swoich sił w innych, który ma lepsze statystyki zdawalności.

Aby móc zdawać egzamin w wybranym ośrodku wystarczy w swoim obecnym ośrodku wypełnić odpowiednik wniosek o przesłanie dokumentów do konkretnego WORDu. Cena egzaminów w każdym ośrodku jest taka sama, różnią się natomiast samochody egzaminacyjne oraz trasy.

Zródło: PrawoJazdy360.pl

Skip to content