INAUGURACJA ,,DZIECIĘCEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA” W SUWAŁKACH

W Suwałkach zainaugurowana została „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Akcja której celem jest promowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia, kształtowanie wrażliwości najmłodszych w obszarze ochrony środowiska oraz promocja zdrowego stylu życia. Skierowana jest do uczniów szkół podstawowych.

W środę, w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, zainaugurowana została „DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA”, w której uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych. W projekcie udział wzięli suwalscy policjanci, we współpracy z pracownikami i funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a także z Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej- Placówka Straży Granicznej w Rutce-Tartak, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach, Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwa Suwałki, Inspekcji Transportu Drogowego Oddział Wydziału Inspekcji w Suwałkach, Straży Miejskiej w Suwałkach, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach.

W przedsięwzięciu udział biorą uczniowie klas II i III ze : Szkoły Podstawowej w Raczkach, Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku, Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Suwałkach i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suwałkach.

Cykliczne spotkania z dziećmi, w ramach programu profilaktycznego, mają na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia.

Dzieci uczestniczyły już w pierwszej lekcji profilaktycznej ,,Zapoznanie z zawodem policjanta”. Spotkanie było dobrą okazją do przybliżenia uczniom codziennych obowiązków policjantów oraz funkcji, jaką pełni Policja w społeczeństwie. Na zakończenie zajęć, każdy z jego uczestników otrzymał pierwsze zaliczenie w indeksie.

Źródło artykułu oraz galeria zdjęć: Komenda Miejska Policji w Suwałkach

Skip to content