XXIV Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szachach

W dniach od 18 do 20 września odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szachach pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza oraz Prezesa Polskiego Związku Szachowego Radosława Jedynaka!

Jest to jedna z imprez, która ma swój specyficzny klimat, a zawodnicy są jak rodzina! Dodatkowo połączyła nas pasja do „Królewskiej Gry”. Wszyscy spotkali się w Hotelu Hańcza promować oddawanie krwi, leku który jest nie do przecenienia. Uczestnicy mistrzostw bardzo dobrze ocenili pobyt i organizację zawodów.

Organizatorem Mistrzostw Polski była Fundacja Jaćwież w osobie Anny Kosakowskiej-Jaroch oraz Pawła Jaroch, którzy włożyli serce w przygotowanie zawodów! Sędzią turnieju był Piotr Zieliński. Jednym ze sponsorów była również firma Cymes, która ufundowała przepyszne regionalne sękacze!

Na mistrzostwa przybył dyrektor WORD w Suwałkach Grzegorz Wilczyński, jeden ze sponsorów oraz przedstawiciele regionalnego oddziału PCK w Suwałkach Lidia Gutowska i Paweł Bielecki. Urząd Miasta Suwałk reprezentował Miłosz Stachurski.

Dziękujemy również reprezentantom Wojska Polskiego (uczestnikom turnieju), którzy godnie prezentowali mundur na otwarciu i zakończeniu mistrzostw. Nie sposób tutaj zapomnieć również o Pawle Duszy, który zapoczątkował zawody 24 lata temu i włożył w nią dosłownie duszę :

W zawodach uczestniczyło 27 krwiodawców i 8 drużyn z całej Polski od Bogatyni po Suwałki.

Źródło artykułu: DwuTygodnik Suwalski

Skip to content