XXIV WOJEWÓDZKI FINAŁ OGÓLNOPOSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

W dniu 27.04.2022 r. mieliśmy ogromną przyjemność być gospodarzem i współorganizatorem  XXIV Wojewódzkiego Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego  Turnieju Motoryzacyjnego. W zmaganiach uczestniczyło 11 drużyn z całego Województwa Podlaskiego. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i  wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Turniej odbyły się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, pana Artura Kosickiego,  a  współorganizatorami turnieju był Polski Związek Motorowy w Białymstoku oraz Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Słoneczna kwietniowa aura wspierała uczestników. Zadania wcale nie były łatwe! Uczestnicy Turnieju rywalizowali indywidualnie i drużynowo, w konkurencjach teoretycznych – test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz  zadania praktyczne – przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda motorowerem po torze przeszkód, jazda samochodem z tzw. „ talerzem Stewarta”, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej zajęli:

I miejsce indywidualnie:  Konrad Ołów  Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
II miejsce indywidualnie: Mateusz Wasilewski  Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
III miejsce indywidualnie: Jakub Skutnik  Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku

Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej zajęli:

I miejsce drużynowo: Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
II miejsce drużynowo: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
III miejsce drużynowo: Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach

Serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy opiekunom za włożony wkład i pracę w przygotowaniu młodzieży do Turnieju oraz osobom, które były  zaangażowane w organizację.

Skip to content