PUNKTY KARNE po nowemu. OGROMNE ZMIANY. Nie czekaj! U nas jeszcze można je odejmować.

Zmiana jeżeli chodzi o stawki za mandaty to jedno, ale zmianie ulegają także punkty karne. Tutaj także na kierowców czeka zaostrzenie przepisów, co sprawi, że piraci drogowi będą mogli znacznie łatwiej i szybciej stracić prawo jazdy. I to niewątpliwie bardzo dobra informacja, jeżeli chodzi o wyeliminowanie takich osób z ruchu drogowego.

Masz punkty karne? Będziesz je miał dłużej.

Obecnie każdy kierowca, który zgromadził punkty karne po 12 miesiącach je tracił. Albo zatem zerowało mu się konto, jeżeli to były jego jedyne punkty, aby liczba malała wraz z każdym upływającym rokiem od danego zdarzenia drogowego. Teraz punkty karne wyzerują się bądź zredukują dopiero po upływie dwóch lat od ich nałożenia.

To niewątpliwie długo, co sprawia, że zapewne przyczyni się to do tego, iż więcej osób straci prawo jazdy. Zwłaszcza, że wedle nowelizacji która ma wejść już w najbliższym czasie, nie będzie można za pomocą szkoleń zmniejszyć punktów karnych. Obecnie w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego odbywały się specjalne zajęcia, które redukowały zebrane wcześniej punkty o kilka oczek. Teraz takiej możliwości ma już nie być.

Zmienia się również liczba punktów karnych, ale nie jeżeli chodzi o wartość końcową. Kierowcy zamiast maksymalnie 10 punktów za dane wykroczenie będą mogli otrzymać 15 ”oczek”. W efekcie wystarczy mniej przewinień do tego, aby dana osoba szybciej utraciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdem. Źródło artykułu: WRC.NET.PL

Informujemy, że w naszym ośrodku szkolenia odejmujące punkty karne są w dalszym ciągu przeprowadzane. Zapisz się teraz – szkolenia odbywają się dwa razy w tygodniu i umożliwiają odjęcie 6 punktów karnych.
Skip to content